Apel Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego w RP w sprawie kryzysu na polsko-białoruskiej granicy

Apel Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego w RP w sprawie kryzysu na polsko-białoruskiej granicy.

Działając z upoważnienia Konferencji Dorocznej Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP, obradującej w Warszawie w dniach 28-31 października 2021 roku, w sprawie zajęcia stanowiska wobec sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i obszaru objętego stanem wyjątkowym, jako organ wykonawczy naszego najwyższego zgromadzenia synodalnego, zwracamy się z apelem do współwyznawców, a także do wszystkich ludzi dobrej woli, abyśmy trwali we wspólnej modlitwie o przezwyciężenie zaistniałego kryzysu i jeśli zajdzie taka potrzeba, abyśmy w duchu nauczania naszego Mistrza – Jezusa Chrystusa okazywali niezbędną pomoc potrzebującym.

Jako chrześcijanie i obywatele Rzeczypospolitej Polskiej jesteśmy dalecy od wchodzenia w kompetencje organów państwowych odpowiadających za ochronę polskiej ludności i naszych granic. Poczuwamy się jednak do odpowiedzialności za dobro wspólne, jakim jest nasza Ojczyzna i cały świat, dlatego nie możemy zachować milczenia, kiedy widzimy jak część naszego kraju stała się miejscem kryzysu humanitarnego dotykającego mężczyzn, kobiety i dzieci, a wśród nich również osoby chore i straumatyzowane.

Zgodnie z nauczaniem społecznym naszego Kościoła, wyrażonym w Zasadach Socjalnych (Social Principles), uważamy wszystkich ludzi za członków Bożej rodziny. Dlatego jako chrześcijanie, dla których Słowo Boże jest wyznacznikiem życia, nie możemy odwracać się od osób potrzebujących pomocy.

Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP, wierny Ewangelii i płynącej z niej braterskiej miłości między ludźmi, zwraca się do członków i sympatyków oraz wszystkich ludzi dobrej woli o zaangażowanie się w inicjatywy na rzecz wspierania ofiar kryzysu humanitarnego na polskich granicach oraz do modlitwy za tych, których obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa i pokoju w naszej Ojczyźnie.

Rada Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Rzeczypospolitej Polskiej

Warszawa, 17 listopada 2021 roku.

Tekst źródłowy na stronie http://metodysci.pl/apel-kosciola/

Ta strona używa ciasteczek (pliki cookies)! Dalsze korzystanie ze strony, oznacza akceptację ich użycia.

Polityka prywatności i ciasteczek