Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą.

Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie.
Ukraina w ogniu. Zdradziecki napad rosyjskiego dyktatora na niepodległe europejskie państwo. Wojna to śmierć, ból i zagłada. Niestety nasze pokolenie po czasie pandemii, która jeszcze nie przeminęła, doświadcza wojny u progu naszych granic. Zawiodły zabiegi dyplomatyczne, giną ludzie, cierpią także nasi współwyznawcy.

Rada Kościoła w porozumieniu z kościołami Polskiej Rady Ekumenicznej pracuje nad rozwiązaniami, które w miarę naszych możliwości zapewnią schronienie i opiekę dla uciekających przed okrucieństwem wojny. Utrzymujemy także stały kontakt z biurem biskupa i służbami światowymi. Otrzymujemy bieżące informacje od superintendenta Olega Starodubets z Kijowa. Z jego relacji wynika, że sytuacja z godziny na godzinę staje się coraz trudniejsza.

Jesteśmy małym kościołem, ale w miarę naszych możliwości proszę, abyśmy otworzyli nasze serca i nasze drzwi. W obliczu niedoli i zagrożenia życia mieszkańców terenów objętych militarną agresją Rosji jestem przekonany, że wiara nasza i Boża miłość nakazuje nam pomagać.
Zwracam się z gorącym apelem do naszych współwyznawców, a także innych mieszkańców naszej Ojczyzny, o okazywanie dobrej woli i udzielanie, w miarę swoich możliwości, schronienia tym, którzy uciekając przed wojną, staną u progu drzwi naszych domów.
Proszę, abyśmy pomimo własnych niedostatków, składali ofiary finansowe na rzecz ludzi, którzy teraz niewinnie cierpią i zmagają się w tej chwili z tymi nieludzkimi doświadczeniami, jakie przyniosła im wojna.

Wzywam do nieustającej modlitwy o pokój dla Ukrainy.

Ofiary pieniężne z dopiskiem: „Pomoc dla Ukrainy”, należy wpłacać na konto:
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski:
PLN nr 03 1020 1156 0000 7302 0006 8882

… Wtedy przekują miecze na lemiesze, a włócznie na sierpy. Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza i nie będą się już więcej przygotowywać do wojny. Iz. 2,4b
Trwajmy w modlitwie, aby te słowa się wypełniły.

Ks. Andrzej Malicki
Superintendent Naczelny KEM

Ta strona używa ciasteczek (pliki cookies)! Dalsze korzystanie ze strony, oznacza akceptację ich użycia.

Polityka prywatności i ciasteczek