Czy Jezus był pisarzem?

Czy Jezus był pisarzem?

Zastanawiałeś się kiedyś, czy Pan Jezus napisał w czasie swoich 33. lat ziemskiego życia jakiś list, może chociaż notatkę. Zapewne przyjdzie ci na myśl epizod z kobietą, którą przyłapano na cudzołóstwie i zdanie: „A Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi” (J8,6). Wielu uczonych od dawna próbowało rozwiązać zagadkę, co Jezus wtedy napisał? Nikt nie odpowiedział na to pytanie ze 100% pewnością. To jest, bodajże jedyna wzmianka w Biblii, o tym że Jezus pisał. O Nim pisali na długo przed Jego narodzinami, i cały czas piszą. Ale Pan pisał, czy nie?

I tu dochodzimy do tego, co to jest pisanie? Zgodnie z definicją zaczerpniętą ze słownika PWN, pisanie jest kreśleniem na papierze, czy też na innym materiale znaków graficznych. Można też te znaki kształtować za pomocą maszyny w celu wyrażenia czegoś.

W tym dosłownym znaczeniu pojęcia „pisanie” Jezus nie był pisarzem. Ale dla tych którzy dobrowolnie, bez przymusu uznają Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela, jest On w stanie napisać dla nich najwspanialszą księgę. Nieraz ludzie sami chcą pisać swoją historię życia, uważając że wiedzą lepiej czego potrzebują.

Spróbuj jednak czytelniczko i czytelniku przeczytać historię, którą On napisał dla ciebie w twoim sercu, a zobaczysz i poczujesz, jakim boskim pisarzem jest Pan Jezus.

Pastor Wojciech

Ta strona używa ciasteczek (pliki cookies)! Dalsze korzystanie ze strony, oznacza akceptację ich użycia.

Polityka prywatności i ciasteczek