Ekumeniczne Dni Biblijne 2019

Jak co roku pod patronatem Towarzystwa Biblijnego w Polsce w maju odbywają się Ekumeniczne Dni Biblijne. W tym roku przesłanie z tej okazji przygotował Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Okolicznościowe nabożeństwa i spotkania ekumeniczne odbędą się m.in. w Katowicach i Warszawie.

Co roku przesłanie z okazji Ekumenicznych Dni Biblijnych przygotowuje jeden z jedenastu Kościołów członkowskich Towarzystwa Biblijnego w Polsce. Hasłem tegorocznych Dni są słowa z Psalmu 34,15: „(…) szukaj pokoju i dąż do niego” (przekład Biblii Ekumenicznej). Przesłanie inspirowane tymi słowami przygotował Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

„Na czym zatem polega owo szukanie pokoju? Po pierwsze na czynieniu dobra. Nie myślmy, że dobro to coś, co się nam należy. Nie czekajmy z byciem dobrymi, aż inni okażą nam dobro. Kto chce cieszyć się dobrem każdego dnia, niech sam je wokół siebie roztacza, niech sam je czyni. Szukanie pokoju to również odrzucanie zła, na czele ze złem płynącym z nienawistnych, fałszujących rzeczywistość słów. Chcemy pokoju? Zatem wyrzeknijmy się złej mowy – owego generatora zła lub – jak mówi apostoł Jakub – tego małego ognia, który podpala wielki las, nieobliczalnego w czynieniu zła, pełnego jadu (por. Jk 3,5.8). O ileż spokojniejsze byłoby ludzkie życie, gdybyśmy bardziej panowali nad własnymi językami” – czytamy w tekście przesłania.

Z okazji Ekumenicznych Dni Biblijnych w różnych miejscach w Polsce odbędą się okolicznościowe nabożeństwa i spotkania ekumeniczne. Poniżej podajemy program dla Warszawy:

6 maja, poniedziałek, godz. 18:00
Kościół ewangelicko-augsburski Wniebowstąpienia Pańskiego, ul. Puławska 2A
Nabożeństwo
Refleksja: Małgorzata Platajs, dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce

18 maja, sobota, godz. 11:00
Kaplica Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, ul. Foksal 8
Nabożeństwo

19 maja, niedziela, godz. 11:00
Parafia Dobrego Pasterza Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, ul. Mokotowska 12
Nabożeństwo

Ta strona używa ciasteczek (pliki cookies)! Dalsze korzystanie ze strony, oznacza akceptację ich użycia.

Polityka prywatności i ciasteczek