Tak, pragnę.

Tak, pragnę.
„Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich” (Obj.3;15-16).

Przez długi czas uczęszczają do naszych zborów, a niektórzy z nich bardzo długo, biorą aktywny udział w życiu wspólnoty, ale pomimo tego są tylko sympatykami. Nie chcą zdecydować się na podjęcie konkretnej decyzji. Przywołując słowa zawarte w Księdze Objawienia św. Jana są „letni”. Czekamy i modlimy się o nich, by powiedzieli: „chcę być jednym, jedną z WAS, metodystą, metodystką i cieszyć się możliwością pełnego zaangażowania w życie Kościoła”.
28 stycznia 2024 roku nasz Brat w Chrystusie Stanisław Kochanowski, podczas niedzielnego nabożeństwa w kaplicy Dobrego Pasterza w Warszawie na zadane mu pytanie z Rytuału KEM w RP, czy pragnie przystąpić do Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego odpowiedział: ”Tak, pragnę” i został przyjęty do naszej metodystycznej społeczności. Życzymy Bratu Stanisławowi błogosławieństw na nowej, metodystycznej drodze życia, a innych sympatyków zachęcamy do bycia gorącymi dla Pana. Nad całością ceremonii czuwał jak zawsze obecny, pełen miłości, Dobry Pasterz.
ks. Wojciech Ostrowski

Ta strona używa ciasteczek (pliki cookies)! Dalsze korzystanie ze strony, oznacza akceptację ich użycia.

Polityka prywatności i ciasteczek